Haber Detayı

Görüntülenme : 1609

Terörü Lanetliyoruz.

Yayın tarihi 8.9.2015

Terörü Lanetliyoruz.

Bugün Yola Döşenen Patlayıcı İle Polis Servis Aracına Gerçekleştirilen Saldırıda 10 Kahraman Polisimiz Şehit Oldu.
Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırı düzenlendi. 10 polisimiz şehit oldu, 1’i ağır 3 polis memurumuz yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Türkiye ile Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi.


06 Eylül Pazar Günüde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.

MASTÖB Ailesi Olarak Bizleri Derin Bir Acı ve Üzüntüye Boğan Bu Menfur Saldırılarda Hayatını Kaybeden Aziz Şehitlerimize Bir Kez Daha Allah’tan Rahmet, Şehitlerimizin Değerli Ailelerine, Yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarımıza, Türk Polis Teşkilatına ve Yüce Türk Milletine Başsağlığı ve Sabır, Saldırıda Yaralanan Kahraman Asker ve Polislerimize Acil Şifalar Temenni Ediyoruz.