Haber Detayı

Görüntülenme : 1577

Kemal SUNAL Ölüm Yıldönümü

Yayın tarihi 3.7.2015

Kemal SUNAL Ölüm Yıldönümü

Malatyalı olan merhum sanatçımız Kemal Sunal'ı MASTÖB olarak Özlem'le ANIYORUZ. “Bugün Malatyalı olan ünlü sinema sanatçısı Kemal Sunal’ın 15’inci ölüm yıldönümüdür. Hemşehrimiz olarak kendisiyle hep gurur duyuyoruz. Allah rahmet eylesin. Sevgi ve şefkatle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Unutulmayacak ve yeri hiç bir zaman dolmayacak bir hemşehrimizdir.

KEMAL SUNAL'IN ÖZGEÇMİŞİ

3 Temmuz 2000 yılında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden usta sanatçı Kemal Sunal, unutulmaz kişiliği ve başarılı oyunculuğu ile akıllardan hiç çıkmayacak.
Kemal Sunal, Malatya’nın Pötürge ilçesi Gökçe beldesinde dünyaya geldi. 7 yaşında ailesiyle gittiği İstanbul’da Küçükpazar semti doğum yeri olarak gösterilen oyuncunun babası özel bir şirketten emekli Mustafa Sunal, annesi ise Saime Sunal'dır. Kemal Sunal'ın, Cemil Sunal ve Cengiz Sunal adında iki kardeşi vardır.
1974 yılında evlenen Kemal Sunal'ın, Ali ve Ezo adlarında biri erkek diğeri kız iki çocuğu oldu.
Hayatı boyunca toplam 82 filmde rol aldı. 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İstanbul'daki Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedilmiştir.